Организация праздника

Праздник Святого Николая

Приближается любимое, долгожданное время – время зимних каникул и новогодних праздников.
Эти дни всегда связаны с чудом, а в чудеса хочется верить всегда. Самым первый зимним праздником из длинной их вереницы можно смело считать День Святого Николая, день покровителя детей и путешественников. Православные христиане отмечают этот день 19 декабря. С незапамятных времен в канун праздника в детские башмачки, выставленные у порога, или ж прямо под подушку кладут конфеты и подарки.
Ни для кого не секрет, что в этой доброй сказке кроется история жизни реального человека, жившего во второй половине III века и прославившегося своей всепоглощающей любовью ко всем людям. По преданию, в канун Рождества Николай выходил на улицу и, скрывая свое лицо маской, раздавал детям сладости и подарки.
Стало хорошей традицией перед Новым годом в День Святого Николая в детских садика проводить утренники. Считается, что подарки получают только послушные дети, а непослушным полагаются розги, отсюда и персонажами из свиты Николая стали ангел и черт.
Первый сообщает своему покровителю о хороших поступках детей, второй же нашептывает обо всех их провинностях. Побеждает всегда добро: никто из малышни не остается без подарков.
Один из таких сценариев ко Дню Святого Николая для детского сада мы хотим вам предложить.

Лунає музика, виходить Янгол ( в руках дзвіночок, папір)
Янгол (Вітається, звертається до діточок) А ви знаєте яке сьогодні свято? А знаєте, хто я? Я найголовніший серед усіх Янголів. Адже ви знаєте, що у кожної дитини є свій янгол, який слідкує з неба, як себе поводять діти. А потім розповідають мені, а я все доповідаю Св. Миколаю. Отже, Св. М. Знає все, все, все про вас, про ваші вчинки. Скажіть-но мені, хто з вас робив гарні вчинки? Допомагав батькам, слухався. А може хтось робив погані вчинки? Хто не слухався дорослих, бешкетував, поводив себе нечемно? Немає таких? А сьогодні Святий Миколай прислав мене сюди, щоб підготувати вас до зустрічі з ним. Ви ж знаєте, що Святий Миколай – покровитель та охоронець усіх дітей. І слухняним діточкам він завжди дарує подарунки. А скажіть, будь-ласка, чи є серед вас Миколаї? А може у когось татко Микола? Якщо так, то не забудьте сьогодні привітати його зі святом. А поки ми чекаємо на Миколая, я пропоную пограти у гру «Світлофор». Знаєте які кольори у світлофора? (Діти називають). Отже, давайте так: якщо я скажу «червоний» - ви плескаєте у долоні; «жовтий» - тупаєте ніжками, а «зелений»- маєте встати і обернутись навколо себе. Зрозуміли? Давайте грати.
(Грають у гру)
Янгол Ну, що ж, я бачу ви всі слухняні і всі заслужили на зустріч зі Святим Миколаєм. Давайте його разом покличемо. Для цього усім разом треба тричі сказати чарівні слова: Святий Миколай іди до нас.
(Лунає музика, виходить Святий Миколай).
Святий Миколай У Святого Миколая в руках торба чималая,
В ній чудові подарунки тільки вищого ґатунку.
І веселощів сто порцій
Від Миколи Чудотворця.
Купа ігр та казочок
Для слухняних діточок.
Слово та любов Господню
Я до вас приніс сьогодні.
Так, нехай же спів лунає
Для Святого Миколая.
(Вітається.) А скажи-но мені, Янголе, чи був мені сенс сюди приходити? Чи дітки слухняні, чемні? Слухаються батьків, вчителів?
Янгол. Так, Святий Миколає, дітки всі хороші, добрі. Я перевірив, ніхто з них в цьому році не зробив жодних поганих вчинків.
Святий Миколай. Це дуже добре, бо я приніс цілу торбу подарунків. Дітки, ви любите подарунки?
(Діти відповідають)
Янгол. А ви знаєте, що Святий Миколай також любить подарунки. Ви приготували йому віршики, пісеньки? (Діти відповідають). Ну, тоді молодці.
Святий Миколай. Дякую тобі, Янголе, що ти підготував діточок, а тепер лети до інших дітей і підготуй їх до зустрічі, а я скоро буду!
( Янгол виходить, з’являється Чортик)
Чорт У мене різок є доволі
Для діток і вдома , і в школі,
Ніхто без дарунка не буде,
Повірте мені, добрі люди.
Святий Миколай. О, діточки, а це хто? (діти відповідають)
Ах, ти розбишако, ти чого тут з’явився? Знову будеш капостити нам? Знову будеш діточок спокушати на погані вчинки?
Чорт А хіба ти, Святий Миколай, не бачиш, скільки тут поганих хлопчиків та дівчаток? А-ну, кажіть хто з вас не миє посуд, не робить зарядку, не слухається тата і маму?
(діти мовчать)
Святий Миколай от бачиш, Чортяко, всі дітки мовчать, бо всі вони в нас чемні і слухняні. Ану давайте покажемо, я к ми граємось. Гра називається «Прикрашаємо ялинку». Я буду казати, що треба вішати на ялинку, а ви будете хором відповідати так чи ні. Починаємо:
Святий Миколай Іграшки цікаві, (діти кожного разу відповідають «так» чи «ні»)
Конфетті яскраві,
Ліхтарики, ракетки,
Чорт Брудні шкарпетки,
Святий Миколай Яскраві хлопушки,
Чорт Зелені квакушки,
Святий Миколай Різдвяну зірочку,
Чорт Від бублика дірочку,
Святий Миколай М’ячики, буси,
Чорт Рідну бабусю.
Святий Миколай Горішки та шишки,
Чорт Три дохлих мишки,
Святий Миколай Червоненькі кульки,
Чорт В’язку цибульки.
Святий Миколай Сріблястий дзвінок,
Чорт Неслухняних діток,
Святий Миколай Гірлянду велику,
Чорт Червону пику,
Святий Миколай Блискучі сніжинки,
Дарунків торбинку,

Святий Миколай Ой, молодці ж які! Усе ви знаєте, усе вмієте. А ти,Чортяко, дивись мені (погрожує пальцем). А тепер діточки давайте поспіваємо для Миколая.
(Діти стають у коло, співають)
Чорт А що,Святий Миколає, зможеш розплутати «шума», якщо ми з діточками заплутаємо?
Святий Миколай Давайте спробуємо.
(Миколай відвертається, Чортик з дітьми заплутують шума( відома гра «Путаница»)
Всі разом співають:
Ой, нумо, нумо,
Заплетімо шума,
Шума заплетімо,
Гуляти ходімо.
(заплітають шума, Св.М. розплутує)

Сюди можна вставляти будь-які ігри, пісні, вірші тощо.
У фіналі Чортика або проганяють зі свята, або діти його перевиховують